Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  NİZİP T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU RESİM SERGİSİ
  19.10.2023

  Nizip Cumhuriyet Başsavcılığınca, Ceza İnfaz Kurumlarında hükümlü/tutukluların; yeniden suç işlemesini engelleyici etkenleri güçgülendirmek, toplumu suça karşı korumak, hükümlünün; yeniden sosyalleşmesini teşvik etmek, erütken ve kanunlara, nizamlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumunu kolaylaştırmak amacıyla çeşitli iyileştirme faaliyetleri yürütülmektedir.

  Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Nizip T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Nizip İlçe Halk Eğitim Merkezi'nin ortak çabaları ile Nizip İlçe Kaymakamı Osman UĞURLU, Nizip Belediye Başkanı Mahmet SARI, Nizip Cumhuriyet Başsavcısı Erhan BİROL ve İlçe Protokol üyelerinin katılımıyla 19.10.2023 tarihinde Nizip T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kara Kalem Resim Kursu açılmıştır. 

  Sergimizde; Nizip Ceza İnfaz Kurumunda; 2023 yılında Nizip İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü'nün öncülüğünde gerçekleştirilen Kara Kalem Resim Kurslarına katılan hükümlü/tutukluların kara kalem resim kursuna devam ederken ve boş zamanlarında yapmış oldukları çalışmalarda 48 adedi sergimizde sergilenmek için seçilmiştir.

  Nizip T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda açılan Kara Kalem Resim Kursumuza 55 hükümlü/tutuklu katılmış ve bunlardan 18 hükümlü/tutuklu başarılı olarak belge almaya hak kazanmıştır.

  Ayrıca sergimizde; yetenekli olan hükümlü/tutukluların Nizip T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda açılan hobi atelyesinde boş zamanlarını değerlendirerek yetenekleri doğrultusunda yapmış oldukları vb. eşyalarda sergilenecektir. 

  Adres

  Yunus Emre, Alaattin Sk., 27700 Nizip/Gaziantep

  Telefon

  0342-517-10-66

  0342-517-75-15

  E-Posta

  nizipcbsisaretadalet.gov.tr